- Set of 25 black badges
- Reading distance: 7 cm
- Credit-card size which fits easily in your wallet
- Compatible with safescan TA-8010 / TA-8015 / TA-8030 / TA-8035 / TA-810 / TA-855 / TA-910 / TA-920
- TM-616 / TM-626 / TM-818 / TM-828 / TM-838 terminals
- Set of 25 black badges
- reading distance: 7 cm
- credit-card size which fits easily in your wallet
- compatible with TimeMoto TA-8010 / TA-8015 / TA-8030 / TA-8035 / TA-810 / TA-855 / TA-910 / TA-920
- TM-616 / TM-626 / TM-818 / TM-828 / TM-838 terminals
<
>
TimeMoto RFID Cards Pack (Pack 25) RF-100 125-0603
Product Details
General Information
| Capacity | 25 Users |
| Reader Type | 125kHz RFID frequency |
| Dimensions | 85x54x2mm |
| Country of Origin | China |
| For Use With | TA-810 and TA-850 |
| Colour | Black |
| Clocking in/out Type | RFID |
| Model | RF-100 |
| Manufacturer | Safescan |
| Keys | 25 badges |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Weight | 80g |
Product Information
| Brand | Safescan |
| Type | Accessories |
Description
Compatible with all Safescan TimeMoto complete time clock systems, these RF-100 RFID proximity badges have a reading distance of 7cm for quick and convenient clocking in and out. The compact credit card size fits neatly in your wallet, purse or pocket. This pack contains 25 RFID badges.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
