- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~10,000 pages)
- Count on consistent and impressive printing results—from first page to last. Print everyday documents, reports, marketing materials and more with Original HP Toner Cartridges.
- Print with the speed and quality your Samsung printer or MFP was built to deliver. Original HP Toner Cartridges are engineered to perform smoothly with your Samsung printer or MFP. Get consistent, professional quality, and avoid reprints.
- At every step of the design, supply chain, and production process for Original HP office cartridges, security is built-in with tamper-resistant chips, firmware and packaging.[3]
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- What's in the box: Toner cartridge
<
>
OEM Samsung MLT-D205E SU951A Black 10000 Pages Original Toner
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Cartridge Type | Original |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ML-3310D, 3310ND / ML-3710D, 3710ND, 3710DW / SCX-4833FD, 4833FR, 4835FD, 4835FR(US) / SCX-5637FR, 5737FW, 5639FR, 5739FW(US) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 10000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| OEM code | SU951A |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 269 mm |
| Depth | 353 mm |
| Height | 152 mm |
| Package width | 353 mm |
| Package depth | 269 mm |
| Package height | 152 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 191628483150 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
