- Replacement magenta cartridge for use with Kyocera laser printers
- Genuine Kyocera cartridge for reliable operation
- Compatible with FS-C5150DN
- Page Yield: 2,800
- Printing is kept quick but without mistakes
- Colour: Magenta
<
>
Kyocera TK-580M Toner Cartridge Magenta 1T02KTBNL0
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | FS-C5150DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 2800 pages |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 2800 pages |
| Product colour | Black |
| Width | 110 mm |
| Depth | 310 mm |
| Height | 120 mm |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
