- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
- Dimensions (WxDxH): 1800x1200x730mm
- 25mm thick desktop with dual cable management ports
- Modesty panel included as standard
- Suitable for a variety of office environments
- Finish: Beech
- Leg Colour: White
- Sturdy panel end legs for stability
<
>
Jemini Switch Radial Right Hand 1800x1200x730mm Beech KF805540
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Beech |
| Material | Wood |
| Cable Port | Yes |
| Country of Origin | Mixed |
| Desk Depth | 1200mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x1200x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Frame Colour | White |
| Leg Type | Panel End |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Top Colour | Beech |
| Style | Radial Desks |
| Size | 1800mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
The Jemini Switch range combines traditional desking with contemporary styling, contrasting worktops with white panel end legs. Suitable for use in a variety of office environments, the desk includes a modesty panel as standard with dual 62mm cable management ports to keep worktops tidy. The radial design gives easy access to computers with increased worktop space.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
