- Sit/Stand variable height desk
- Improve posture, reduce fatigue and encourage active working
- 25mm thick desktop
- Sturdy cantilever legs
- Dual cable management ports
- Leg Colour: Silver
- Colour: Dark Walnut
- Dimensions (WxDxH): 1400x800x630-1290mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
<
>
Jemini Sit/Stand Desk with Cable Ports 1400x800x630-1290mm Dark Walnut/Silver KF809814
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Walnut |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Country of Origin | Mixed |
| Desk Depth | 800mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1400x800x630-1290mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | T Leg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Top Colour | Dark Walnut |
| Style | Sit Stand Desks |
| Size | 1400mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
This Jemini Sit/Stand Desk features 3 stage height adjustability with a digital display and 4 pre-set buttons for an easy transition between sitting and standing. The 25mm thick desktop is mounted on sturdy cantilever legs and features dual cable management ports. This desk measures 1400x800x630-1290mm and comes with silver legs.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
