- Suitable for a variety of office environments
- 25mm top with dual cable management ports
- Modesty panel included as standard
- Dimensions (WxDxH): 1600x800x730mm
- Colour: Nova Oak
- Sturdy panel end legs for stability
- Non-returnable, Lead Time: 1-2 days
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Large orders will require assistance to offload the goods at point of delivery, please ensure you have capacity to accept delivery on this basis
- Any special delivery instructions or site restrictions must be advised on your order prior to despatch; delivery failures due to missing instructions will incur a fee based on the order size
<
>
Jemini Rectangular Panel End Desk 1600x800x730mm Nova Oak KF804482
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x800x730mm |
| Desk Depth | 800mm |
| Country of Origin | Turkey |
| Manufacturer | TC Group |
| Leg Type | Panel End |
| Frame Colour | Nova Oak |
| Size | 1600mm |
| Style | Rectangular Desks |
| Top Colour | Nova Oak |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
Part of Jemini 's entry level office furniture range that combines traditional desking with contemporary styling. The Rectangular Panel End Desk features a 25mm top with dual cable management ports for neat and tidy cabling. It features modesty panels as standard for privacy with sturdy panel end legs for stability. Suitable for use in a variety of office environments, it can also be used in conjunction with Jemini Desk Pedestals.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
