- Suitable for indoor and outdoor use
- Colour: White
- Ideal for catering, schools and more
- High density plastic is dent, scratch and moisture resistant
- Folding legs for efficient storage
- Lightweight rectangular table
- Dimensions (WxDxH): 1510x760x740mm
- Non-returnable
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
<
>
Jemini Rectangular Folding Table 1510x760x740mm White KF72329
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 1520x735x740mm |
| Leg Type | Folding |
| Manufacturer | VOW |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 20.4kg |
| Top Material | Polypropylene |
| Table Height | 740mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Size | 1520mm |
| Shape | Rectangular Table |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Tables |
Description
This lightweight Jemini rectangular table features folding legs for easy storage when not in use. The high density white plastic tabletop is dent, scratch and moisture resistant, making this table ideal for schools and catering environments. Also suitable for outdoor use, this lightweight table measures 1510x760x740mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
