- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
- Dimensions (WxDxH): 1600x800x730mm
- Finish: White
- Frame Colour: Silver
- 80mm dual cable management ports
- 25mm thick MFC desktop with 2mm edge banding
- Height adjustable feet up to 10mm
- Cantilever desk with double upright legs for stability
<
>
Jemini Rectangular Cantilever Desk 1600x800x730mm White/Silver KF807070
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Country of Origin | Mixed |
| Desk Depth | 800mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x800x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | Cantilever |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Top Colour | White |
| Style | Rectangular Desks |
| Size | 1600mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
This Jemini Cantilever Desk features double upright legs for improved stability, with height adjustable feet up to 10mm. The 25mm thick MFC desktop features 2mm edge banding and 80mm dual cable management ports. Ideal for a variety of office environments.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
