- Non-returnable
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Dimensions (WxDxH): 1600x1200x730mm
- Finish: Nova Oak
- Leg Colour: White
- Suitable for use with fixed pedestals on the 800mm end
- 80mm dual cable management ports
- 25mm thick MFC desktop with 2mm edge banding
- Height adjustable feet up to 10mm
- Cantilever desk with double upright legs for stability
<
>
Jemini Radial Left Hand Cantilever Desk 1600x1200x730mm Nova Oak/White KF807667
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x1200x730mm |
| Desk Depth | 1200mm |
| Country of Origin | Mixed |
| Manufacturer | VOW |
| Leg Type | Cantilever |
| Frame Colour | White |
| Size | 1600mm |
| Style | Radial Desks |
| Top Colour | Nova Oak |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
Suitable for use in a variety of office environments. This Jemini Cantilever Desk features double upright legs for improved stability, with height adjustable feet up to 10mm. The radial design offers easy working access to your computer, as well as ample additional desktop space. The 25mm thick MFC desktop features 2mm edge banding and 80mm dual cable management ports. The desk includes a modesty panel as standard and is suitable for use with Jemini Fixed Pedestals on the 800mm end.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
