- Sturdy panel end legs for stability
- Finish: Maple
- Dimensions (WxDxH): 1800x1200x730mm
- Suitable for a variety of office environments
- Modesty panel included as standard
- 25mm thick desktop with dual cable management ports
- Non-returnable
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
<
>
Jemini Radial Left Hand Panel End Desk 1800x1200x730mm Maple KF805168
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Maple |
| Material | Wood |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x1200x730mm |
| Desk Depth | 1200mm |
| Country of Origin | Mixed |
| Manufacturer | VOW |
| Leg Type | Panel End |
| Frame Colour | Maple |
| Size | 1800mm |
| Style | Radial Desks |
| Top Colour | Maple |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
The Jemini Radial Panel End Desk features a 25mm thick desktop with dual cable management ports for neat and tidy cabling. The radial design offers easy working access to your computer, as well as ample additional desktop space. It features modesty panels as standard for privacy with sturdy panel end legs for stability. Use side-by-side with additional radial desks to create a configuration to suit your office space. Suitable for use in a variety of office environments, it can also be used in conjunction with Jemini Desk Pedestals.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
