- Dimensions (WxDxH): 530x530x860mm
- Chair Colour: Grey
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
- Frame Colour: Black
- Powder coated frame
- Wipe clean polypropylene shell
- Weight Capacity: Up to 115kg
- Slimline, stylish, functional and multi-purpose
- Enhances bistro, breakout or cafe areas
<
>
Jemini Flexi Skid Chair Grey KF80397
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Chair Colour | Grey |
| Form | Chair |
| Dimensions (WxDxH) | 530x530x860mm |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Manufacturer | VOW |
| Leg Type | Metal Frame |
| With Arms | No Arms |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Seat Height | 860mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Canteen Furniture |
Description
Slimline stylish functional and multi-purpose.Flexi enhances bistro breakout or café areas.Wipe clean polypropylene shells across 4 shell colours.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
