- Non-returnable
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Dimensions (WxDxH): 800x600x730mm
- Finish: Maple
- 25mm MFC desktop with 2mm edge banding
- Legs complete with 10mm height adjustable feet
- Frame Colour: Silver
- 80mm cable ports
- Double upright cantilever legs
- Ideal for a range of office environments
<
>
Jemini Double Upright Rectangular Desk 800x600x730mm Maple/Silver KF806127
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Maple |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 800x600x730mm |
| Desk Depth | 600mm |
| Country of Origin | Mixed |
| Manufacturer | VOW |
| Leg Type | Cantilever |
| Frame Colour | Silver |
| Size | 800mm |
| Style | Rectangular Desks |
| Top Colour | Maple |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
Ideal for a range of office environments, the Jemini Rectangular Desk has double upright cantilever legs for a sturdy and stylish design. It features a 25mm desktop with 2mm edge banding and 80mm cable ports to keep work spaces tidy and free from trailing cables.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
