- Ideal for a range of office environments
- Double upright cantilever legs
- 80mm cable ports
- Frame Colour: Silver
- Legs complete with 10mm height adjustable feet
- 25mm MFC desktop with 2mm edge banding
- Finish: Grey Oak
- Dimensions (WxDxH): 800x600x730mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
<
>
Jemini Double Upright Rectangular Desk 800x600x730mm Grey Oak/Silver KF806097
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Country of Origin | Turkey |
| Desk Depth | 600mm |
| Dimensions (WxDxH) | 800x600x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | Cantilever |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Top Colour | Grey Oak |
| Style | Rectangular Desks |
| Size | 800mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
Ideal for a range of office environments, the Jemini Rectangular Desk has double upright cantilever legs for a sturdy and stylish design. It features a 25mm desktop with 2mm edge banding and 80mm cable ports to keep work spaces tidy and free from trailing cables.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
