- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Dimensions: W800 x D450 x H800mm
- Finish: White
- FSC certified
- Black adjustable feet for levelling on uneven floors
- Lockable cupboard with double doors
- Supplied with 1 shelf
- Solid MFC back
<
>
Jemini Cupboard 800x450x800mm White KF822400
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Size | Low |
| Door Colour | White |
| Country of Origin | Turkey |
| Cupboard Colour | White |
| Depth | 450mm |
| Dimensions (WxDxH) | 800x450x800mm |
| Manufacturer | VOW |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Lockable | Yes |
| Height | 800mm |
| Standards | BSEN 527-2:2002 / BSEN 12521:2009 |
| Style | 2 Door |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 24kg |
| Width | 800mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Cupboards |
Description
With a one-piece MFC back panel, this 800mm high cupboard has one shelf and is the ideal height to extend your desktop space a bit further. It has lockable doors to protect your valuable files or possessions and measures W800 x D450 x H800mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
