- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
- Dimensions (WxDxH): 1800x600x730mm
- 80mm dual cable management ports
- Frame Colour: White
- Finish: Nova Oak
- 25mm thick MFC desktop with 2mm edge banding
- Height adjustable feet up to 10mm
- Cantilever desk with double upright legs for stability
<
>
Jemini Rectangular Cantilever Desk 1800x600x730mm Nova Oak/White KF806646
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x600x730mm |
| Desk Depth | 600mm |
| Country of Origin | Turkey |
| Frame Colour | White |
| Manufacturer | TC Group |
| Leg Type | Cantilever |
| Size | 1800mm |
| Top Colour | Nova Oak |
| Style | Rectangular Desks |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
This Jemini Cantilever Desk features double upright legs for improved stability, with height adjustable feet up to 10mm. The 25mm thick MFC desktop features 2mm edge banding and 80mm dual cable management ports. Ideal for a variety of office environments.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
