- Leg Colour: Silver
- Colour: Beech
- Dimensions (WxDxH): 1800x1200x730mm
- Designed for boardrooms and meeting rooms
- 25mm thick MFC desktop with 2mm edge banding
- Tubular metal legs
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Non-returnable
- Large orders will require assistance to offload the goods at point of delivery, please ensure you have capacity to accept delivery on this basis
- Any special delivery instructions or site restrictions must be advised on your order prior to despatch; delivery failures due to missing instructions will incur a fee based on the order size
<
>
Jemini Boardroom Table 1800x1200x730mm Beech/Silver KF816500
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Beech |
| Material | Wood/Metal |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x1200x730mm |
| Edge Profile | 2mm Edge Banding |
| Manufacturer | TC Group |
| Leg Type | 4 Leg |
| Leg Colour | Silver |
| Height | 730mm |
| Size | 1800mm |
| Shape | Boat Shaped |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Top Thickness | 25mm |
| Table Colour | Beech |
| Weight | 50kg |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Tables |
Description
This Jemini Boardroom Table features four tubular metal legs with a 25mm thick desktop finished in beech. The MFC top also features a 2mm edge banding. Designed for boardrooms and meeting rooms, this table measures 1800x1200x730mm and is finished in beech.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
