- Finish: White/Nova Oak
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Includes two lockable doors
- Dimensions: W800 x D450 x H1200mm
- Complete with three shelves
<
>
Jemini Wooden Cupboard 800x450x1200mm White/Nova Oak KF810322
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Size | Mid Height |
| Depth | 450mm |
| Cupboard Colour | White |
| Country of Origin | Turkey |
| Dimensions (WxDxH) | 800x450x1200mm |
| Door Colour | Nova Oak |
| Manufacturer | TC Group |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Height | 1200mm |
| Lockable | Yes |
| Style | 2 Door |
| Standards | BSEN 527-2:2002 / BSEN 12521:2009 |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Width | 800mm |
| Weight | 57.52kg |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Cupboards |
Description
This Jemini Switch Cupboard provides a convenient storage solution for organised office filing. Complete with three shelves, this cupboard is suitable for filing and storing lever arch and box files and includes two lockable doors. The cupboard measures W800 x D450 x H1200mm and comes in a white finish and nova oak doors to complement the Jemini furniture range.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
