- Original HP 126A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 126 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro CP1025
- 1 Cyan (~1,000 pages); 1 Magenta (~1,000 pages); 1 Yellow (~1,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for value-conscious customers who want to save on professional-quality colour documents.
- Depend on Original HP 126A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- 3 toner cartridges; Recycling guide
<
>
HP No.126A Original LaserJet Toner Cartridge Cyan/Magenta/Yellow Value Pack CF341A
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Cyan/Magenta/Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | HP 126 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF341A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 14% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Width | 363 mm |
| Depth | 249 mm |
| Height | 86 mm |
| Weight | 900 g |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 249 mm |
| Package height | 86 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 52 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 108 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Products per pallet | 108 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 108 pc(s) |
| Pallet gross weight | 182.5 kg |
| Pallet weight (EU) | 182.5 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886112385606 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | 3 toner cartridges; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
