- 470mm deep combination units available in three height options
- Available with beech, oak, grey oak, walnut and white doors to match desk ranges
- Duo storage options are available in a combination of which carcass and 4 MFC finishes
- Supplied with adjustable shelves with extra shelves available to order
- 25mm tops with 18mm carcass and solid back panel
- Lockable lower doors supplied with two keys and stylish, silver curved handles
- 470mm deep combination units available in three height options
- Available with beech, oak, grey oak, walnut and white doors to match desk ranges
- Duo storage options are available in a combination of which carcass and 4 MFC finishes
- Supplied with adjustable shelves with extra shelves available to order
- 25mm tops with 18mm carcass and solid back panel
- Lockable lower doors supplied with two keys and stylish, silver curved handles
<
>
Duo combination unit with open top 2140mm high with 5 shelves - white
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Size | Tall |
| Adjustable Height Shelves | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 800x470x2140mm |
| Door Colour | White |
| Manufacturer | Dams International |
| Number Of Shelves | 5 Shelves |
| Height | 2140mm |
| Lockable | Yes |
| Style | Open Front |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 91.0kg |
Product Information
| Brand | Duo |
| Type | Accessories |
Description
Offering versatile and practical storage solutions, our Universal storage range will keep your home office organised and looking neat and tidy. With clean cut lines and minimal modern styling, Universal wooden storage is available in up to five colour finishes to match all the desking ranges and can be configured to suit the requirements of any office landscape.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
